Přejít na obsah stránky

O nás

 

Naše chovná stanice britských koček vznikla v roce 2000 a nese ochranný název  „von Tischlietz“, registrovaný pod mezinárodní organizací Fédération Internationale Féline (FIFe).

Začínali jsme s chovem britských koček v plných barvách (modrá, lilová). Naší zakladatelkou chovné stanice byla kočička Jasmínka v modré barvě, která už bohužel odešla do kočičího nebe.

Vždycky se nám líbily kočky ve  zbarvení „color point“. Proto jsme se v další generaci našich koček rozhodli pro tuto variantu britek. Nejvíce nám na nich učaroval kontrast barvy těla,  odznaků a zářivě modrých očí.   

Bydlíme u Lysé nad Labem, 18.km sjezd  z dálnice D11 ve směru Hradec Králové. Naše kočky a koťátka s námi bydlí ve společné domácnosti. Všem našim koťátkům se snažíme najít co nejlepší nový domov, kde o ně bude co nejlépe postaráno.

Koťátka odchováváme pouze s PP (průkaz původu). Průkaz původu nikoho nezavazuje k účasti na výstavách nebo k chovu. Koťátka, která nejsou určená k chovu, tzv. „mazlík“, mají v průkazu původu přetisk „Nevhodné k chovu“. Neznamená to, že by koťátko mělo nějaké vady, pouze se nový majitel rozhodne nevěnovat se chovu.

Koťátka od nás odchází  ve věku 15 týdnů, 2x očkovaná, 3x odčervená, čipovaná a s malou výbavou do začátku. Kupní smlouva je samozřejmostí.