Přejít na obsah stránky

O plemeni

 

Britská kočka (british cat) je plemeno kočky domácí vyšlechtěné kolem roku 1900 ve Velké Británii.  Byla vyšlechtěna křížením perských koček  a domácích krátkostrstých koček s mohutnou stavbou těla. Nejprve byla chována pouze v modré variantě, později se objevily další barevné varianty a v současnosti se chová ve všech možných barevných variantách.

Britská kočka je bezpochyby nejpopulárnější čistokrevným plemenem v Evropě. Pro svou vyrovnanou, klidnou a přátelskou povahu jsou ideálními společníky pro spoustu lidí, kteří bydlí v bytě či domě.  Většina britských koček je nanejvýš snášenlivá a přátelská a má velkou schopnost se přizpůsobit. Koťata jsou  do věku jednoho až dvou let hravá, jako ostatní kočky, ale potom se většina z nich stává méně aktivní a nedává svou přítomnost ve vašem domově  důrazně najevo. I přes svůj jemný charakter se jim ne vždy všechno líbí a pokud s něčím nesouhlasí, dají to najevo. Kočky tohoto plemene dobře vycházejí se svými vrstevnicemi, snesou se dobře i se psy. Protože jsou dobromyslné a stabilní, vychází většina z nich dobře i s dětmi.

Jsou nápadné svou kulatou hlavou s velkýma očima, podsaditou stavbou těla a velmi jemnou a pružnou srstí, která jim propůjčuje vzezření medvídka na mazlení.